KOLAY ERİŞİM
HABERLER
OYAK, HAZIR BETON KONGRESİNDE!

Hazır Beton Kongresi & Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı 21 - 24 Şubat tarihleri arası İstanbul Fuar Merkezi'nde. Fuara katılacak Oyak Çimento Grubu Şirketleri: Adana, Mardin, Bolu, Ünye, Aslan Çimento şirketleri ve OYAK Beton son teknoloji ile ürettikleri ürünlerini 308 numaralı standda sunacak.


OYAK ÇİMENTO GRUBU'NUN YENİ ÜYESİ: ASLAN ÇİMENTO

Türkiye'nin kapasite ve pazar lideri olan OYAK Çimento Grubu, 2008 sonunda satılmasına karar verilen Lafarge Grubu'na ait Aslan Çimento, Lafarge Ereğli Öğütme Tesisi ve Lafarge Beton ile ilgili çalışmalarını tamamlamış ve bu grubun satın alınmasına ilişkin anlaşma 30 Nisan 2009 tarihinde imzalanmıştır.

Çimento sektörünün en likit grubu konumunda bulunan OYAK Çimento Grubu, son yıllarda ortaya çıkan satın alma fırsatlarını değerlendirmeye devam etmiş, Grup için en uygun olduğunu gördüğü Lafarge Marmara Grubu'nda karar kılmıştır. 2008 yılında Marmara ve Batı Karadeniz'de 1.8 milyon ton çimento ve 1.2 milyon m³ hazır beton satışını gerçekleştiren şirketlerin tüm yatırımcılar için hayırlı olmasını diliyoruz.